Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mount Tomah Botanic Garden

3. 8. 2008
 

 

 

3.8.08 Byl krásný slunečný víkend, tak já a Gabi jsme se rozhodli, že v nedeli 3.8.08 navštívíme  Blue Mountains National Park. První naší zastavkou bude Mount Tomah Botanic Garden .
 
        Tak jak jsme řekli, tak jsme i učinili. Ráno v 8 hod vybaveni mapou, jídlem na celý den a touhou za dobrodružstvím jsme vyrazili zadní cestou do Blue Mountains . Jeli jsem po silnici MWY M2 az na rozcestí s M7 jsme poté odbočili na Windsor Rd  silnice cislo 2 až do Winsdoru tam jsme odbočili na silnici číslo 40 přes Richmnond až do Mt Tomah, kde je Mount Tomah Botanic Garden. Cesta je kolem 110 km a trvala 2 hodiny. Obrazek
 
        Když jsme přijeli, zahrada byla  teprve otevřena pár minut, kde jsme byli
přivitáni 11 C, příjemným personálem s přáním hezkého dne a zaplacením $ 11 včetně parkování, mapkou a prohlídkou s průvodcem, kterou jsme mohli nebo nemuseli využít . Naše prohlídka začinala v 11hod, což nam vyhovovalo, jelikož jsme byli cestou znaveni a lehce hladoví, tak jsme přestavku využili k pikniku a prohlídku poté absolvovali. Ta trvala 1.5hod a dozvěděli jsme se velice zajímavé informace co se týče různych druhů rostlin a jejich původ.
       
Po skončení prohlídky jsme usoudili, že jsme neviděli zahradu v celé své kráse i když je zimní a bude lepší, když se sem vrátíme na jaře, když většina rostlin bude v plném květu.

 

 

 

 

vice foto na : http://radamartin.rajce.idnes.cz/Mount_Tomah_-_Botanic_Garden/

 

 

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Mount Tomah Botanic Garden

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář